Add to Calendar
Date Teams/Event Time Score Links
March
Mon. 9 vs. Albion Final L, 21-1
Wed. 11 vs. Defiance Final W, 10-9
Tue. 17 at Illinois Wesleyan Final L, 15-5
Sat. 21 at Aurora * Final L, 20-6
Thu. 26 vs. St. Mary's (IN) Final L, 14-2
Sat. 28 at Beloit * Final L, 14-5
Sun. 29 at Augsburg Final L, 21-1
Tue. 31 at Dubuque Final L, 20-2
 
April
Thu. 2 vs. Carroll College Final W, 18-5
Wed. 8 at Elmhurst Final L, 16-5
Sun. 12 vs. Loras * Final W, 9-8
Wed. 15 vs. Benedictine (IL) * Final - 3OT W, 12-11
Sat. 18 at Cornell College * Final - 3OT W, 10-9
Sun. 19 at Wartburg * Final L, 10-5
Thu. 23 vs. Concordia (WI) * Final L, 21-7
Sun. 26 vs. Dallas Final L, 13-10
 
March
Fri. 4 vs. Loras * Final W, 11-4
  Snow Day/Hot Coco
Tue. 8 at Concordia (WI) * Final L, 17-11
Fri. 11 vs. Benedictine (KS) @ at University of Dallas Final W, 15-11
Sun. 13 at Dallas Final W, 14-5
Tue. 15 at Huntingdon Final L, 12-9
Sat. 19 vs. Beloit * Final W, 14-1
  CPS Appreciation/CPS Clinic
Thu. 24 at St. Mary's (IN) Final W, 12-11
Wed. 30 vs. Ill. Wesleyan Final L, 13-5
  Raffle Night
 
April
Sat. 2 vs. Wartburg * Final W, 14-5
Wed. 6 vs. Elmhurst Final W, 9-3
  Faculty and Staff Appreciation
Sat. 9 vs. Cornell College * Final W, 18-0
  Family and Alumni Appreciation
Sun. 10 vs. Hamline Final W, 15-11
  Breast Cancer Awareness/Shampoo Drive
Wed. 13 at Augsburg * Final W, 11-7
Mon. 18 vs. Dubuque Final L, 10-7
  Student-Athlete Appreciation
Fri. 22 vs. Concordia Chicago * Final W, 16-1
  Senior Night/Earth Day/Freshman 15
Wed. 27 at Benedictine (IL) * Final W, 8-4
Sat. 30 vs. Aurora * Final W, 14-10
 
March
Thu. 2 at Kalamazoo Final - OT W, 9-8
  Kalamazoo, Mich.
Sat. 4 at Monmouth (IL) * Final W, 19-5
  Monmouth, Ill.
Tue. 7 at Alma Final W, 15-4
  Alma, Mich.
Wed. 15 at Hope Final W, 10-9
  Holland, Mich.
Sat. 18 vs. Hamline * Final W, 12-11
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sun. 19 vs. Augsburg * Final - OT W, 8-7
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Tue. 21 vs. St. Mary's (IN) Final - OT L, 17-16
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sat. 25 at Wartburg * Final W, 9-5
  Waverly, Iowa
Sun. 26 at Loras * Final W, 12-3
  Dubuque, Iowa
Thu. 30 at Carroll (WI) Final W, 15-0
  Carroll, Wis.
 
April
Sat. 1 vs. Cornell College * Final W, 22-0
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Wed. 5 at Benedictine (IL) * Final W, 18-11
  Lisle, Ill.
Sat. 8 vs. Dallas Final W, 18-1
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Thu. 13 at Concordia Chicago * Final W, 21-8
  River Forest, Ill.
Tue. 18 vs. Concordia (WI) * Final L, 10-8
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sat. 22 vs. Aurora * Final - OT W, 9-8
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sat. 29 vs. Beloit * Final W, 13-6
  Chicago, Ill. - Stuart Field
 
February
Wed. 28 vs. Hanover Final W, 5-2
  Chicago, Ill. - Stuart Field
 
March
Sat. 3 vs. Kalamazoo Final L, 15-4
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Tue. 6 at Hope Final L, 16-5
  Holland, Mich. - Van Andel Stadium
Wed. 21 vs. Concordia Chicago * Final W, 14-9
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sat. 24 vs. Augustana (IL) * Cancelled
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Tue. 27 at Concordia (WI) * Final L, 15-7
  Mequon, Wis. - Fitting Field
Sat. 31 vs. Benedictine (IL) * Final W, 13-3
  Chicago, Ill. - Stuart Field
 
April
Thu. 5 at Indiana Tech Final L, 24-3
  Fort Wayne, Ind. - Warrior Athletic Field
Sat. 7 at Hamline * Final L, 12-7
  St. Paul, Minn. - Klas Field
Sun. 8 at Augsburg * Final L, 13-2
  Minneapolis, Minn. - Edor Nelson Field
Wed. 11 vs. Monmouth (IL) * Final W, 14-8
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sat. 14 at Cornell College * Final L, 16-4
  Mount Vernon, Iowa - Ash Park Stadium
Tue. 17 at Aurora * Final W, 11-8
  Aurora, Ill. - Spartan Athletic Park
Sat. 21 vs. Loras * Final W, 16-9
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sun. 22 vs. Wartburg * Final W, 11-4
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Tue. 24 at Beloit * Final W, 18-6
  Beloit, Wis. - Strong Stadium
 
March
Sat. 9 vs. Davenport @ VanAndel Soccer Std Final L, 13-3
  Holland, Mich. - Hope College
Wed. 13 at Monmouth (IL) * Final W, 18-4
  Monmouth, Ill. - April Zorn Memorial Stadium
Fri. 15 vs. Concordia Wisconsin * Final W, 16-5
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sat. 23 vs. Marian (Wis.) * Final W, 20-4
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Tue. 26 at Concordia Chicago * Final L, 13-8
  River Forest, Ill. - Concordia Stadium
Wed. 27 vs. Aurora * Final - OT W, 10-9
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sat. 30 at Benedictine (IL) * Final W, 17-3
  Lisle, Ill. - Village of Lisle Benedictine University Sports Complex
 
April
Mon. 1 at Wartburg * Final W, 18-6
  Waverly, Iowa
Sat. 6 vs. Hamline * Final L, 15-8
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sun. 7 vs. Augsburg * Final W, 13-6
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Sat. 13 vs. Cornell College * Final W, 12-7
  Chicago, Ill. - Stuart Field
Fri. 19 at Northwestern-St. Paul * Final W, 9-5
  St. Paul, Minn - Reynolds Field
Sat. 20 at Wis.-River Falls Final L, 14-7
  River Falls, Wis. - Ramer Field
Wed. 24 at Loras * Final W, 20-7
  Dubuque, Iowa - Rock Bowl
Sat. 27 vs. Beloit * Final W, 15-4
  Chicago, Ill. - Stuart Field
 
May
Fri. 3 vs. #3 Aurora % @ St. Paul, Minn. Final L, 13-8
  MWLC Tournament Semifinals - Klas Field
* Conference
% Post season
Bold team: Home event